הסרת שומות – כל מה שחשוב לדעת על הסרת שומות


הסרת שומות או נקודות חן, שומות הן גידולי עור שפירים בגדלים שונים שצבעם נע בין צבע עור ורוד חום ועד לצבע שחור והם מייצרים תאי מונוציטים המפרישים מלנין. יש סוגים שונים של שומות, יש שומות חלקות ויש שומות מחוספסות, יש שומות שטוחות ויש שומות בולטות. לרוב האנשים יש תמיד מספר שומות על עור הגוף, בדרך כלל הן שפירות. בעבר שומה, נקודת חן בלשון העם, הייתה סמל ליופי וחן, אך בשנים האחרונות סר חינן ורבים מעוניינים להסיר אותן מטעמים אסתטיים, במיוחד כאשר הם נמצאים באזורים חשופים וגלויים בגוף.

תמונות לפני ואחרי של הסרת שומות במכון יופי שוש

הסרת שומה שטוחה לאחר טיפול אחד בלבד!

הסרת שומות לפני ואחרי

הסרת שומות – ארבעה דברים שחשוב לדעת


על אף שהחורף בישראל קצר, את רוב השומות ניתן להסיר רק בתקופת החורף ממספר סיבות. הסרת שומה דורשת תקופה של החלמה ושיקום. בתקופת ההחלמה אסור להיחשף לשמש, גם הזיעה וסופות החול המאפיינות את תקופת הקיץ פוגעות בתהליך ההחלמה, ולכן תקופת החורף היא התקופה היחידה המתאימה להסרת שומות ולשיקום העור לאחר ההסרה. חשוב לדעת כי בכל תקופה, גם בתקופת החורף, שבה אנו מסירים את השומות בעור חובה למרוח קרם הגנה בכל חשיפה לשמש.

בדרך כלל השומות מופיעות פתאום ללא סיבה רפואית,הן מופיעות באמצע החיים התוססים שלנו בפנים ובמקומות שונים בגוף. הסיבות להופעת שומות הן מגוונות כגון: חשיפה מרובה לשמש, לקיחת תרופות מסוימות, שומות המופיעות עם הגיל, מצבים הורמונאליים, הריון ועוד… כנאמר לעיל, המבנה, הגודל והצורה משתנים אצל כל אדם, אורך זמן ההחלמה שונה מאזור לאזור בחלקי הגוף.

יש מספר סימנים המדליקים נורה אדומה כמו שומה המדממת בלי שמגרדים אותה או נוגעים בה, כאשר גוון העור של השומה אינו אחיד, כאשר קוטר השומה גדול משישה מילימטרים, כאשר היא אינה סימטרית, כאשר היא גדלה לפתע לאחר תקופה ארוכה שבה היא הייתה בגודל קבוע.

הניסיון הרב של הקוסמטיקאית לימד אותה להבחין בין שומות רגילות לבין שומות שאינן נראות טוב מבחינה בריאותית. בכל מקרה שבו השומה נראית חשודה כשומה העלולה לסכן את המטופלים היא שולחת אותם לאבחון אצל רופא עור שאתו היא עובדת בשיתוף פעולה.

הסרת שומות – מידע קצר על כמה שיטות ההסרה


הסרת שומות במחט חשמלית, או בשם המקצועי אלקטרוליזה, מתאימה לשומות שטוחות ומתבצעת בהרדמה מקומית. המחט החשמלית גורמת לכוויה אשר פוגעת והורסת את תאי השומה. במקרים נדירים לאחר הטיפול עלולה להישאר צלקת זעירה.

הסרת שומות בגלי רדיו נחשבת לטכניקה קלה, בטוחה ואמינה. זוהי טכניקה ותיקה הקיימת כבר למעלה משלושים שנה ומתאימה מיועדת רק לשומות שפירות בולטות גדולות וגבוהות.

הסרת שומה באמצעות ניתוח כירורגי מתאימה לשומות הנחשדות כממאירות. בניתוח מסירים את שכבת העור העליונה, מגרדים שכבת עור שטוחה יחסית, צורבים את המקום כדי להפסיק את הדימום, מחטאים ומייבשים. כאשר מוסרת שכבת עור עבה יותר, יש צורך בתפרים. ניתוח להסרת שומות נמשך בדרך כלל כעשרים דקות, להזכיר שזה משאיר צלקת קטנה על פני העור.

הסרת שומות אצל קוסמטיקאית נעשית בצורה מקצועית, התהליך הוא ללא כאבים, והטיפול אינו פולשני כלל וכלל. לאחר הטיפול כמובן להקפיד לחטא את המקום. את חומרי החיטוי המתאימים אפשר לרכוש אצל הקוסמטיקאית והיא גם תיתן הנחיות להמשך הטיפול בבית עד להחלמה המלאה.

התקשרו : 072-3934239 או צרו קשר לקבלת פרטים נוספים