שימוש במקדם הגנה SPF 30 ומעלה חשוב במשך כל השנה

השמש מהווה מקור אנרגיה לכדור הארץ ולאנושות, קרני השמש נספגות דרך תאי העור וריריות שונות (כמו עיניים) וגורמות לייצור של חומרים חיוניים לאדם כמו ויטמין D, ומינרלים שונים. עם זאת, מידת ומינון החשיפה לקרני השמש עלולה לסכן את הבריאות ולגרום למחלות כמו גידולי עור. במכון יופי שוש טיפולי העור והפנים מקנים יכולת התמודדות מקצועית עם החשיפה לשמש, דרך מקדמי הגנה מתקדמים ועד טיפוח העור בתקופת הקיץ הישראלי. הטיפולים מותאמים לסוגי עור שונים בעלי רגישות שונה לקרני השמש והתאמה אישית ומדויקת של מקדם הגנה.

השימוש במקדם הגנה איכותי נחוץ לאורך כל השנה ולא רק בחודשי הקיץ. ארגון הבריאות העולמי (WHO) ממליץ על שימוש במקדם הגנה איכותי לכל האוכלוסייה. בישראל קרינת השמש חזקה לכל אורך השנה כולל בעונות הקרות יותר. בחורף הישראלי משולבים ימים בהם השמש חזקה מאוד. השמירה על העור מפני השמש ושימוש באמצעי הגנה מותאמים אישית, יכולים לסייע לכל אחד ליהנות מעור מטופח יותר בפנים ובגוף. קרם ההגנה מסייע בשמירה על הברק של העור ומקנה לעור לחות שמסייעת במלחמה כנגד הזדקנות העור, ובד בבד מספק הגנה מיטבית מפני השמש.

איך אפשר לדעת מה תכשיר ההגנה המתאים לך

מומלץ מאוד לכל אישה ולכל גבר לעבור אחת למספר שבועות או חודשים טיפול פנים מקיף ומזין בו יעשה אבחון של סוג העור (מבנה ואיפיון ספציפי כמו שמנוניות וכו’), על מנת לדייק בהתאמת תכשירי ההגנה ותכשירי הטיפוח לפנים ולעור. התאמה מסוג זה משדרגת את מראה העור כך שייראה רענן, מטופח, ובעל ברק ומראה צעיר.

מקדם הגנה מותאם אישית לעור הפנים ולגוף גם לפי גיל: תינוקות, ילדים, בני נוער, אנשים מבוגרים וקשישים נותן מענה מקסימלי. כמו כן, אנשים שסובלים מעור רגיש או בעיות עור מיוחדות כמו פצעי אקנה או עור שמנוני, חייבים אף יותר להיזהר מהשמש ולהקפיד למרוח קרם הגנה עם יציאתם מהבית. אנשים בעלי עור בהיר רגישים לשמש הרבה יותר מבעלי עור כהה, לכן השימוש במקדם הגנה עבורם הנו חיוני והכרחי ביותר.

כיצד מקדם הגנה פועל ומה זה SPF

מקדם הגנה פועל על ידי חסימת הקרניים האולטרה סגוליות לחדור לעור, בכך מונע כוויות אפשריות כתוצאה מחשיפה מוגברת לשמש. רצוי וכדאי להשתמש במקדמי הגנה רחבי טווח 30 SPF ומעלה. המשמעות של ה-SPF היא אורך זמן ההגנה שמספק תכשיר זה לעור. יתרה מכך, כמות מריחת התכשיר (קרם, ספריי וכו’) חשובה גם היא ויש למרוח בנדיבות, לדוגמא: מבוגר שמורח את כל הגוף צריך לפחות כמות של 5-6 כפיות (100cc). חשוב לציין כי בעת היציאה לשמש מקדם ההגנה לכשעצמו הוא מצוין אך לא מספק הגנה מרבית ולכן, מומלץ מאוד להצטייד במשקפי שמש, כובע וכו’. בשילוב של מקדמי הגנה וטיפול בקרמים לפנים, יש למרוח את הקרמים המיועדים ורק לאחר ספיגתם המלאה למרוח מעל את מקדם ההגנה (רצוי כחצי שעה לפני היציאה מהבית)

מעוניין/ת בפרטים נוספים
צרו קשר שוש 072-3934239

Written by

מכון יופי שוש. מעוניין/ת בפרטים נוספים: צרו קשר שוש 072-3934239
התקשרו אליי!