מיליום – הוצאת לבנים ושחורים

מיליום (Milium)

מהו מיליום? על מנת להבין מהו מיליום יש לדעת מעט על העור מבנהו ותפקידיו

העור:

העור נחשב לאיבר חי כמו כל איברי הגוף, ואף אחד מהגדולים שביניהם אם לא הגדול ביותר. העור כולל את השיער, בלוטות החלב והזיעה ואיברי חישה (טמפרטורה, כאב, וסוגי מגע). לעור תפקידים רבים כגון: שמירה מפני מזהמים מעצם היותו חוצץ בין החוץ לפנים הגוף, מהווה חלק ממערכת החיסון, מונע פגיעות מכניות מהסביבה, ויסות טמפרטורה ע”י הזעה ועוד..

לעור מבנה ייחודי של 3 שכבות: אפידרמיס (שמכסה את כל השטח החיצוני של הגוף), דרמיס והיפודרמיס. כל שכבה של עור מכילה את התאים הייחודיים לה, לכל שכבה מבנה ייחודי משלה, וכל השכבות יחד קשורות האחת בשנייה דרך שזירת התאים. ממבנה העור, הטמפרטורה שלו, מידת הלחות שלו ועוד פרמטרים ניתן לאבחן מחלות שונות.


צרו איתנו קשר

נספחי העור:

אחד ממרכיבי העור הנו בלוטות החלב ולה תפקיד ייחודי.

בלוטות החלב מצויות בשכבת הדרמיס ותפקידן להפריש חלב (סבום). לבלוטות החלב צינורית המתחברת לזקיק השערה.

השערה היא נספח עור נוסף במערכת הכסות העורית. היא בנויה מתאי קרטין קשים ומתים. השערה בנויה משני חלקים:

קנה השערה – החלק היוצא משורש השערה וממשיך לבלוט מעל לפני העור.

שורש השערה – החלק החי של השערה הנמצא עמוק בעור (היפודרמיס).

כאשר מחברים את בלוטות החלב והשערה, ניתן להבין שבלוטות החלב מזינות בלחות את השערה דרך הצינורית שמחוברת לזקיק השערה.

מיליום הנה קשרית קטנטנה שצבעה לבן, נראית לעין בלתי מזוינת על פני השכבה החיצונית (אפידרמיס) וקוטרה כ-3-4 מ”מ. המיליום מכיל בתוכו קרטין שהנו חלבון שמרכיב את השיער והשכבה הקרנית של העור. למעשה, המיליום נוצר עקב סתימה של צינורית בלוטת החלב, וכך החלבון מצטבר בקישרית (קרטין).

להדגיש שמיליומים מופיעים על העור בתקופה שבין גילאי 20-40. נובע בעיקר מהעובדה שבלוטות החלב בעור מאוד פעילים, וככל שהם פעילים יש סיכוי להיווצרות מיליום. כמו כן, לא ידועה הסיבה מדוע התופעה קיימת אצל אדם אחד ואילו אצל אחר לא, ההשערה שינה שקיימת נטייה תורשתית.

הטיפול במיליום הנו ריכוך העור על מנת להוציא את הקרטין יותר בקלות. הוצאת המיליום לאחר הריכוך הנה מכנית ע”י קוסמטיקאית מומחית.

מעוניין/ת בפרטים נוספים
צרו קשר שוש 072-3934239

Written by

מכון יופי שוש. מעוניין/ת בפרטים נוספים: צרו קשר שוש 072-3934239
התקשרו אליי!