הבהרת העור

הבהרת העור

הבהרת העור היא ניסיון לשנות את צבע העור, בין עם כתוצאה מפיגמנטציה או בעיית עור אחרת הגורמת לעור להיות כהה יותר ובין אם כתוצאה ברצון מסוים של המטופל. ישנן מספר סיבות שבגללן לרוב תתבצע הבהרת העור.

הסיבות להבהרת העור

רצון המטופל להבהרת העור- ישנם אנשים שאינם מרוצים מגוון עורם והיו מעוניינים לשנות אותו. ברוב המקרים מדובר על אנשים עם גוון עור כהה שמעוניינים להבהיר את עור הפנים כתוצאה מנורמות חברתיות ולכן יפנו להבהרת העור.

הבהרת העור כטיפול בבעיות עור שונות- הסיבה הנפוצה כיום להבהרת העור היא טיפול בבעיות עור שונות כדוגמת פיגמנטציה. פעמים רבות כתוצאה משינויים שונים העוברים על גופנו, משתנה צבע העור ולרוב הדבר לא יעשה בצור אסתטית ואחידה. טיפולים להבהרת העור עוזרים להחיות את העור ולהחזיר אותו לצבע המקורי שלו. שינויים אלו יהיו פעמים רבות שינויים הורמונליים הנפוצים בעיקר אצל נשים, אך פעמים נוספות יקרו כתוצאה מנטילת תרופות בעלות תופעות לוואי המשפיעות על גוון העור.

צרו איתנו קשר


סוגים של טיפולים להבהרת העור

שימוש בקרמים ללא מרשם רופא- שיטה זו להבהרת העור היא השיטה הנפוצה והקלה ביותר, שכן ניתן לרכוש קרמים שכאלה אצל רוב הקוסמטיקאיות ולעתים גם בחנויות פארם פשוטות. קרמים אלו מכילים חומרים המבהירים את העור בצורה עדינה, דבר שיכול לקחת זמן רב ולעתים אף תתקבל תוצאה לא אחידה. קרמים מסוג זה לרוב יתבססו על חומרים כגון שמן אתרי לימון, הדרים, עשב לימון, תפוז, מליסה, חומצה ציטרית, שמן אתרי לוונדר וכדומה.

שימוש בתרופות או משחות המצריכות מרשם רופא- שיטה זו להבהרת העור לרוב תהיה חזקה ואגרסיבית יותר, שכן היא תתבסס על חומרים פעילים חזקים יותר ומכאן ההכרח לקבלת מרשם מרופא עור. חומרים פעילים אלו יבהירו את העור, יטשטשו ויעלימו את מרבית הכתבים הקיימים עליו ויסתמכו על חומרים פעילים חזקים כגון חומצות אלפא ובטא הידרוקסי, חומצות גליקוליות, הידרוקינון וחומצה רטינואית.

שימוש במכשירים ביתיים להבהרת העור- שיטה זו להבהרת העור נחשבת גם היא לנוחה וזמינה מאוד, שכן ניתן לרכוש מכשירים מסוג זה אצל קוסמטיקאיות ואף בחנויות הפארם. בנוסף, ניתן להשתמש במכשירים מסוג זה לבד בבית, דבר שמקל מאוד על הנוחות בטיפול. עם זאת, היות ומדובר בטיפול אגרסיבי להבהרת העור, חשוב להשתמש במכשירים בצורה נבונה ומושכלת על מנת למנוע נזקים ובעיות.

טיפולי לייזר ו IPL להבהרת העור- טיפולים מסוג זה להבהרת העור נחשבים לטיפולים יעילים ואגרסיביים מאוד להבהרת העור ולכן הם יתבצעו אך ורק במכונים המוסמכים לכך, על ידי אנשי מקצוע שהוסמכו לביצוע הטיפול. טיפולים אלו יתבצעו על ידי קרני לייזר או אינפרה אדום מספר פעמים, במידה ויתבצעו בצורה נכונה ובטוחה יחזיקו מעמד לתקופה ארוכה מאוד.  

קילוף פילינג כימי להבהרת העור- טיפול מסוג זה להבהרת העור הוא טיפול אגרסיבי וחזק מאוד ולכן גם הוא יעשה אך ורק במכונים המורשים לכך על ידי אנשי מקצוע המוסמכים לטיפול. טיפול זה יתבצע בעזרת הרדמה מקומית או טשטוש ויעזור לחדש את שכבות העור הוותיקות, דבר שיעלים כתמים גדולים ויבהיר את העור. הטיפול מתבצע על ידי מריחה של חומצות פעילות חזקות על העור, דבר הגורם לקילופו והשלתו של העור. טיפול מסוג זה שיתבצע בצורה מפוקחת ונכונה יחזיק מעמד לשנים ארוכות. עם זאת, צריך לקחת בחשבון את האגרסיביות של הטיפול ולבצע אותו על עור מתאים בתנאים מתאימים.

מעוניין/ת בפרטים נוספים
צרו קשר שוש 072-3934239

Written by

מכון יופי שוש. מעוניין/ת בפרטים נוספים: צרו קשר שוש 072-3934239
התקשרו אליי!